Styl skandynawski we wnętrzach

 

Skandynawskie wnętrza już od kilku sezonów sprawdzają się w Polskich mieszkaniach i domach, styl skandynawski doskonale wpasował się w nasz mało słoneczny klimat. Przekonaj się, czy styl skandynawski to rozwiązanie pasujące do Ciebie i Twojego mieszkania.

Aranżacje kuchenne urządzane w stylu skandynawskim charakteryzuje prostota i minimalizm stosowanych rozwiązań, duży nacisk kładzie się na funkcjonalność. Przy obecnym na rynku trendzie budowania coraz mniejszych mieszkań styl ten staje się odpowiedzią na uzyskanie przestronności i ładu w naszym domu. W niewielkich wnętrzach doskonale sprawdza się stosowanie jasnych barw, które bez wątpienia rozświetlają pomieszczenia i dają poczucie optycznego powiększenia przestrzeni.

 Główne cechy stylu :

- jasna kolorystyka – bazą w stylu skandynawskim są jasne, neutralne kolory takie jak : biel, beż, czy szarości;

- naturalne materiały – dominuje stosowanie drewna, często w postaci surowej;

- minimalizm – przedmioty powinny być zarówno estetyczne jak i użyteczne;

- ergonomia – komfort użytkownika jest podstawą w urządzaniu wnętrza;

- tkaniny – dominują naturalne materiały – bawełna i len, służą ociepleniu wnętrza, dzięki zastosowaniu geometrycznych wzorów mogą ożywić przestrzeń;

- dodatki – mają za zadanie ożywić wnętrze, podkreślić jego naturalność i jasne przestrzenie.

Styl skandynawski różni się minimalnie w zależności od tego z jakiego państwa się wywodzi, dlatego możemy spotkać się z różnymi rozwiązaniami, które nadal zachowują główne cechy stylistyczne. W Polsce dominuje styl szwedzki – bardzo minimalistyczny, charakteryzujący się użyciem drewna i bieli. Jednak możemy się także spotkać z wnętrzami w stylu skandynawskim, gdzie użyto kontrastujących ze sobą barw – najczęstsze zestawienie to biel i czerń – lub definiujących wnętrze wzorów geometrycznych.

Niewątpliwą zaletą stylu skandynawskiego jest stosowanie prostych i funkcjonalnych mebli, dzięki czemu we wnętrzu znajdzie się sporo miejsca na przechowywanie. Dodatkowo jest to styl minimalistyczny, więc nasze mieszkanie nie będzie zagracone. Do zalet tego stylu można również zaliczyć to iż nie jest on kosztowny w wykonaniu – również dzięki użyciu drewna, które jest łatwo dostępne w naszym regionie.

Przy wnętrzach w stylu skandynawskim należy jednak pamiętać o utrzymywaniu przestrzeni w czystości, zabrudzenia będą łatwo widoczne w kontraście z jasnym wykończeniem. Także przy zastosowaniu nielakierowanego drewna trzeba pamiętać o regularnej pielęgnacji, aby utrzymać barwę materiału.

 

 

Dodaj komentarz

Aby dodać komentarz zaloguj się!.

Komentarze

<%comment.user.username%> <%comment.user.username%> <%comment.user.username%>
<%comment.content%>
<%comment.created_at%>